tel. 12 632 62 05, 12 634 01 75, 606 586 098
ul. Konarskiego 9, Kraków
zdjęcie własne Oferta gabinetu

Lakierowanie zębów


Lakierowanie (lakier Fluorprotector) dotyczy zębów dzieci i dorosłych. Pokrywamy lakierem cały ząb i staje się on odporny na próchnicę. Powtarzamy lakierowanie co 6 miesięcy. Szczególnie zalecane jest to przy nadwrażliwych szyjkach zębowych, przed założeniem aparatu ortodontycznego i przy noszeniu protez zębowych. Przed lakierowaniem zawsze usuwamy z powierzchni zębowych kamień i osad.


Wybielanie zębów


Nocne nakładkowe wybielanie zębów to sprawdzona (w Polsce od 1991 roku), najmniej inwazyjna metoda skutecznego wybielania zębów. Niektóre osoby mają zęby o naturalnie ciemnym zabarwieniu. Zęby ciemnieją też wraz z wiekiem z powodu picia kawy, herbaty, soków, czy palenia papierosów.

zdjęcie własne

Jak przebiega typowa kuracja?

Lekarz pobiera od pacjenta wyciski, aby zlecić technikowi dentystycznemu wykonanie indywidualnych, plastikowych nakładek, które pacjent będzie napełniał żelem i nakładał osobno na górny i dolny łuk zębowy. Pacjent aplikuje żel do nakładki i nakłada ją na zęby na całą noc.

Uwaga: Podczas wybielania może pojawić się nadwrażliwosć zębów na zimno, która ustępuje po zastosowaniu żelu fluorowego.

Pracuję na materiale Opalescence®

  • Opalescence PF (Ultradent - USA). Żel 15% lub 20% - nadtlenek karbamidu. Rozjasnianie całych łuków zębowych dla pacjenta do domu. Poprzez zastosowanie większej zawartosci nadtlenku karbamidu możliwe jest skrócenie dziennego czasu wybielania. Kuracja trwa tydzień.
  • Opalescence Quick. Żel 35% stosujemy tylko przez jdeną godzinę dziennie w gabinecie stomatologicznym.
  • Opalescence Xtra. Żel 35%, zawierający wodę utlenioną, w gabinecie nakłada się go bezposrednio na zęby i naswietla lampą polimeryzującą (rozjasnienie trwa 10 minut). Znakomity do wybielania pojedynczych zębów. Zawiera fluor i azotan potasu - zmniejszenie nadwrażliwosci zębowej podczas wybielania. Dołączony kolornik.